Cvakanie motoru stale

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Nešpekuluj a daj to spraviť. Je to vačkový hriadeľ ako to už bolo spomenuté. Moja nessi začala takýmto klepaním pred tromi rokmi. Vymenil sa hriadeľ, zdvihátka a mám tichý chod motora. Inak som to písal na fóre.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

no sa povie... tiez som to kompletne menil v 2005 a zas to zacalo... olej menim pravidelne a spravim na nom max 3000km aze by som mal dalsich 10 tisic poruke na opravu sa povedat neda... :roll:
zbonek
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 02, 2009 14:31

Příspěvek od zbonek »

No tak som to dal vcera do servisu a dnes volam mechanikovy a veru ma nepotesil. Vravi mi ze mam totalne rozbytu vackovu hriadel a ze pravdepodobne to je sposobene tym ze mam problem so vstrekovanim oleja. Ze to s tym olejom este hlada ale ze hriadel je total v prdeli :( Takze teraz len cakam co este najde a co ma to cele bude stat. Ma to jedno pozitivum. Ked mi presmejdi cely motor tak si aspon budem viac menej isty ze najde vsetky zavady a ze jedneho krasneho dna mi po ceste do prave nevypadne na cestu :-D
zbonek
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 02, 2009 14:31

Příspěvek od zbonek »

Dnes som bol v servise sa na to pozriet a ked mi ukazal tu vackovu hriadel aka bola zodrata aj posledny ventil tak vam poviem ze mi vobec nebolo do smiechu. Servisak mi vravel ze mi dobre nemazalo posledne dva valce ale ze 4ty bol uplne na suchu. 3ti je len mierne poznaceny. To nedostatocne mazanie vraj bolo sposobene tym ze sa upchali kanaliky na tej vacke. Nechapem sice ako to je mozne lebo filter aj olej som si dal menit zaciatkom tohto roku. Na moju otazku ci by nebolo dobre aby mi predtym preplachli aj motor mi povedal servisak ze to sa robi len ked by sa daval iny druh oleja napr z mineral na polosyntetiku. Mozno keby ten preplach spravil nestalo by sa to co teraz :(
Predbeznu cenu opravy material + praca mi vypocital na 8 000 Sk. Este som mu kazal nech mi vymeni remen na alternatore lebo mi slabo dobijalo bateriu. Pytal som sa ho ci sa mi oplati si do buducna kupit zmes co sa leje priamo do oleja aby mal lepsie mazacie vlastnosti. Vraj to vyrobcovia olejov moc nedoporucuju a ze on tomu tiez moc neveri.
Kua len sa bojim ze sa take nieco moze stat opet. Staci mala spinka a ten kanalik sa upcha a zas to je cele v hajzlu. Da sa proti tomu nejako uspesne branit?
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

Tak normalne vcera dojedu po takove "dravejsi" jizde dom, vystoupim jdu otevrit vrata a slysim cvakani od motoru... zajedu dom a otevru kapotu a posloucham a slysim presne tohle cvakani co se resi v tomhle tematu. Neresim to a du spat, dneska rano dojdu k autu, nastartuju a nic..... motor bezi jako obvykle... je mozny, ze to nestacilo mazat a proto to cvakalo? :x
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak na vacku povim jen ze se to stava a je to nizssim tlakem oleje a nedostatecnym mazanim a hlavne kvalitou oleje.10w 40 neni spatny ale pokud a auto najezdi malo olej se lepi na steny a castecne ucpava kanaly.proplachem motoru by jsi hodne zachranil ale uz by to mozna nepomohlo jelikoz vacka se sjizdi pomalu a pokud to nemlati je porad trosku mazana.
k poslednimu prispevku -presne ta dravejsi jizda zpusobuje to ze se hodne ohreje olej snizi se tlak oleje a jelikoz ma motor uz neco najeto nedrzi zdvihatka olej a cvakaji.-u tebe to bylo jen zdvihatko ale muze to byt predzvest toho ze mas nizssi tlak a dporucuji zkontrolovat tu vacku dokud je jeste v poradku .
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:tak na vacku povim jen ze se to stava a je to nizssim tlakem oleje a nedostatecnym mazanim a hlavne kvalitou oleje.10w 40 neni spatny ale pokud a auto najezdi malo olej se lepi na steny a castecne ucpava kanaly.proplachem motoru by jsi hodne zachranil ale uz by to mozna nepomohlo jelikoz vacka se sjizdi pomalu a pokud to nemlati je porad trosku mazana.
k poslednimu prispevku -presne ta dravejsi jizda zpusobuje to ze se hodne ohreje olej snizi se tlak oleje a jelikoz ma motor uz neco najeto nedrzi zdvihatka olej a cvakaji.-u tebe to bylo jen zdvihatko ale muze to byt predzvest toho ze mas nizssi tlak a dporucuji zkontrolovat tu vacku dokud je jeste v poradku .
No jako musim rict, ze to cvakani sem slysel na aute poprve vcera od roku 2001 co sme ho koupili... tak snad ta vacka je v poradku. Jinak jak pises ten olej 10W40 tam je taky a taky auto najezdi malo, takze vsechno spatne proste, zrejme bych mel prejit na jinaci olej. Co doporucujes? 5W40?
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no v tuto dobu zalezi kolik mas najeto a jak vypada motor ze vnitr.pokud je cisty bez vetsich usad doporucuju proplach a klidne 5 w 40.hlavne menit idealne po roce + - .
pokud je motor jiz zanesen nanosem uz je to vsecko spatne a jedine proplach a stale 10 w 40 a doufat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:no v tuto dobu zalezi kolik mas najeto a jak vypada motor ze vnitr.pokud je cisty bez vetsich usad doporucuju proplach a klidne 5 w 40.hlavne menit idealne po roce + - .
pokud je motor jiz zanesen nanosem uz je to vsecko spatne a jedine proplach a stale 10 w 40 a doufat.
Najeto je 143 000 zhruba a je to rok 97! Takze je videt ze to fakt moc nejezdilo... a ten olej 10W 40 je tam zrejme porad, jen my kdyz sme ho koupili tak sme tam davali taky porad 10W 40 znacky Texaco havoline extra. Olej byl vymenen 10.3.2008 a dalsi vymena bude pri 150 000km a nebo teda kolem toho 10.3. ale 2009 :) Takze urcite udelat proplach? Co se na to pouziva? A hlavne jak se to dela? Diky.
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no pokud se nekdo nepodiva v jakem stavu je motor ze vnitr-coz asi neudelas -maximalne alespon sendat horni viko vacky-tak si nemuzes byt jisty.
zrovna tenhle olej cos tam nalil neni zadna bomba ale maze to taky.
ten proplach nikomu neublizi
jen se to nalije pred vymenou oleje do motoru a chvile se -
1-necha bezet ve zvysenych otackach -cca 20 minut
2-najede se cca 200 km
a pak se to vypusti a naleje novy olej.
2 varianty znamenaji 2 ruzne typy pripravku-podle toho co sezenes.ja doporucuju tu co se na to najezdi par km.je to dlouhodobejsi a mene drasticky zpusob.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:no pokud se nekdo nepodiva v jakem stavu je motor ze vnitr-coz asi neudelas -maximalne alespon sendat horni viko vacky-tak si nemuzes byt jisty.
zrovna tenhle olej cos tam nalil neni zadna bomba ale maze to taky.
ten proplach nikomu neublizi
jen se to nalije pred vymenou oleje do motoru a chvile se -
1-necha bezet ve zvysenych otackach -cca 20 minut
2-najede se cca 200 km
a pak se to vypusti a naleje novy olej.
2 varianty znamenaji 2 ruzne typy pripravku-podle toho co sezenes.ja doporucuju tu co se na to najezdi par km.je to dlouhodobejsi a mene drasticky zpusob.
Tak se me podarilo sehnat ten 100-300km > http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=787 jinak maji aji ten 10-15min :)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak to je rozumny.tak si precti co tam pisou.nemel by jsi jetdit na max vykon ale opravdu to pomaha.proplach jsem favorita co ma 220tis a ted po ujeti asi 1000 km je motor podstatne cistejsi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:tak to je rozumny.tak si precti co tam pisou.nemel by jsi jetdit na max vykon ale opravdu to pomaha.proplach jsem favorita co ma 220tis a ted po ujeti asi 1000 km je motor podstatne cistejsi.
Dobre a po tom proplachu premyslim o nejakym lepsim oleju... co rikas na tenhle http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=815 ? Kdyz uz mam od nich ten proplachovac a navic tahle znacka je prej docela dobra...
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo tyhlety cerne oleje s molykou maji byt motoru prospesne tak ti to schvaluju.my to tam lili taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krowman »

palikx píše:jo tyhlety cerne oleje s molykou maji byt motoru prospesne tak ti to schvaluju.my to tam lili taky.
Cerne? To bude cerny ten olej? :o
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Odpovědět

Zpět na „LANOS“